BlueLite® BoviCool - koncentrovaný premix pro míchárny krmiv

Kód: 128
Značka: TechMix
7 000 Kč 7 840 Kč včetně DPH
Na dotaz

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

 • forma koncentrovaného premixu pro zakomponování do krmné dávky (míchárny krmiv, velké farmy atp.)
 • unikátní a patentovaný koncept zacílený na ochlazování krav zevnitř díky intenzivní re-hydrataci
 • zdroj pufrů, elektrolytů, minerálů, energie, niacinu a osmolytů
 • efektivní boj proti negativním vlivům tepelného stresu
 • BlueLite® je jednička pro boj s tepelným stresem v USA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

Tekutiny jsou hlavní složkou všech živočišných druhů a na celkové tělesné hmotnosti se podílejí u skotu až z 65-70 %. Voda je zcela esenciální živinou pro přežití organizmu a zatímco bez potravy lze přežít delší dobu, absence vody vede k úhynu již během několika dní. Není se čemu divit - je podstatnou součástí všech buněk, tkání, orgánů, veškeré chemické reakce probíhají v tekutém prostředí, je jedním z hlavních nosičů živin v těle. Voda je také hlavním nosičem krve (90 % krevní plazmy), mízy, hormonů, enzymů, sekretů i exkretů. A netřeba ani zmiňovat pro chovatele dojeného skotu tak důležité mléko, které se z 87 % skládá z vody. Další příklady její naprosté nezbytnosti již asi není třeba uvádět. Je tak zcela zásadní, aby měly krávy k dispozici neustále ad-libitum čisté a čerstvé vody. Jedině tak od nich můžeme očekávat poté užitkovost odpovídající jejich genetickému předpokladu. Jsou však období, kdy se krávy nacházejí v dlouho trvajícím stavu dehydratace - především v teplých letních měsících.

V obdobích vysoké zátěže (otelení, tepelný stres, nemoc,...) je první reakcí organismu krav omezení příjmu vody a krmiva, což má za následek okamžité ztráty mléčné produkce. Pokud se celková dehydratace dále prohlubuje, má velice negativní vliv na imunitní systém a reprodukci plemenic. Nejlepší možností prevence rozvoje těchto problémů je zajistit, aby krávy v obdobích zvýšeného stresu neomezily příjem tekutin a sušiny a byly tak stále schopny maximální produkce mléka.

BlueLite® BoviCool Premix je zdrojem chutných a pufrovaných elektrolytů - především draslíku, sodíku a hořčíku. V kombinaci s více zdroji energie jako jsou dextróza, sacharóza a fruktóza poskytují krmné pelety zcela nezbytné živiny pro rehydrataci vyčerpaného organizmu během tepelného stresu. Následkem je stimulace příjmu vody a krmiva, opětovné zavodnění a kontrola rovnováhy tekutin. Zlepšení celkového zdravotního stavu se velice rychle projeví návratem plnohodnotné užitkovosti a lepší plodnosti, která během letních měsíců klesá. BoviCool je prostředkem, jak dát plemenicím to nejdůležitější pro překonání stresových podmínek ať při vysokém tepelném stresu či jiných stresových událostí (po otelení, přesuny, zákroky, onemocnění), které jsou vždy spojené s celkovým nedostatkem vody v organizmu. Osmolyt betain zprostředkovává transport živin, minerálů a vody mezi buňkou a mezibuněčným prostorem a udržuje buněčný objem.

Vlastnosti & benefity:

 • patentovaná formulace pomáhá snižovat negativní následky tepelného stresu
 • chutné a pufrované elektrolyty stimulují hydrataci a udržují správný koloběh tekutin v těle
 • stimuluje rychlý příjem vody a krmiva
 • poskytuje více zdrojů energie pro rychlé zotavení a podporu tvorby mléka
 • dodává nezbytné živiny, minerály a vitamíny během rizikového období
 • podporuje funkci imunitního systému

Doporučené použití:

 • během období vysokého tepelného stresu
 • okamžitě po otelení pro lepší start laktace
 • při změnách krmných dávek

Určení a dávkování:

Období tepelného stresu:

 • zakomponujte 40-50 g/ks/den ve finálním koncentrovaném premixu

Balení: 1 pytel = 25 kg

Kompletní produktový list - BlueLite® BoviCool

Doplňkové parametry

Kategorie: Tepelný stres
Hmotnost: 25 kg