BlueLite C HydraTabs

Kód: 49
Značka: TechMix
1 100 Kč 1 265 Kč včetně DPH
Skladem

Chutný elektrolyt pro průjmová telata ve formě šumivých tablet

 • Nejpraktičtější a nejjednodušší forma podání elektrolytů
 • Bez potřeby rozmíchávání, odměřování atp.
 • Bez jakýchkoli problémů s chutností
 • Vysoká chutnost předurčuje podání do vody
 • Vysoká alkalizační aktivita pro co nejefektivnější korekci acidózy

Re-hydratace je základním stavebním kamenem léčby dietetických i infekčních průjmů. HydraTabs jsou zdrojem tekutin, elektrolytů, alkalizačního činidla, energie - to vše v té nejpraktičtější formě podání elektrolytů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chutný elektrolyt pro průjmová telata ve formě šumivých tablet

Během prvních dnů a týdnů života se telata potýkají s celou řadou stresových okamžiků, které vyvolávají vždy, bez ohledu na původ, naprosto totožnou reakci – omezení příjmu krmiva a vody. V závislosti na délce trvání nepohody a síle stresového faktoru s postupem času roste míra dehydratace a nedostatku energie. V případě, že se telata současně potýkají s vyšším infekčním tlakem, riziko problémů výrazně narůstá. Imunitní systém telat je teprve ve fázi vývoje a na svou funkci a rozvoj vyžaduje velké množství energie. Pokud nemá tělo dostatek tekutin a živin, obranyschopnost organizmu je ohrožena. Přitom spektrum patogenů způsobujících celou řadu onemocnění (především respirační a průjmová) je zde opravdu široké. Průjmy u mléčných telat mají dvě odlišné cesty vzniku. První jsou tzv. dietetické průjmy, které jsou kombinací chyb managementu (špatná kvalita krmiva, nevhodná teplota, nedostatečně rozmíchaná MKS) a nutných změn v krmení (nejčastěji přechod z mleziva na mléko/MKS). Poslední jmenovaná příčina je v podstatě zákonitá a nevyhnutelná. Trávicí trakt telat se musí při každé úpravě krmení přizpůsobit i skladbou střevní mikroflóry a do té doby, než je adaptace dokončena, projevují se příznaky horší konzistencí výkalů, mírnou dehydratací a nedostatkem energie. Tyto případy naštěstí samy o sobě nepředstavují větší riziko. Problém ovšem začíná v momentě, kdy mírné oslabení organizmu otevírá vstupní bránu pro infekční patogeny. Důvodů, proč i v případech dietetických průjmů, podávat telatům elektrolyty, je více. Nejen, že se tělu během průjmů poskytne dodatečný zdroj tekutin, energie a minerálů, ale velice důležitá je právě podpora imunitního systému, aby nedošlo k přerodu průjmů z dietetických na infekční.

BlueLite C HydraTabs je velice chutný elektrolyt v té nejjednodušší možné formě přípravy – šumivých tablet. Pro ošetřovatele tak představuje výraznou úsporu práce i času – bez nutnosti odměřování a bez rozmíchávání. Obsahuje hned několik energetických zdrojů doplněných o alkalizační činidlo pro napravení acidózy a je tak vhodným prostředkem pro zajištění rehydratace a podporu zdravého a efektivního prostředí v trávicím traktu. HydraTabs jsou určeny především pro léčbu průjmových onemocnění.

Hlavní přínosy:

 • šumivá a vysoce rozpustná tableta nevyžaduje žádné rozmíchávání ani dávkování
 • oproti práškovým elektrolytům prakticky bez rizika špatné přípravy a podání (hrudky atp.)
 • vysoká chutnost předurčuje krmení do vody

Doporučené použití:

 • pro prevenci průjmových onemocnění
 • rychlé a jednoduché řešení vzniklých průjmů
 • podpora telat během období respiračních potíží - doplnění energie, minerálů atp.

Určení a dávkování:

 

Průjmová onemocnění:

Tabletu podávejte pouze ve vodě a nabídněte optimálně pokud možno s odstupem 3 hodin po/před krmením mléka.1 tableta do 1 l teplé vody (37 °C) - teplá voda napomáhá uvolňování aromatických látek pro vyšší atraktivitu.

Nevynechávejte krmení mléka a elektrolyt ve vodě telatům nabídněte 2-3x denně jako podporu organizmu.

Balení:      1 box - 20 ks 50 g tablet

 

Kompletní produktový list - BlueLite C HydraTabs

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro telata
Hmotnost: 1 kg

Šumivé tablety pro průjmová telata - elektrolyt BlueLite C HydraTabs