Calf preRD

Kód: 55
Značka: TechMix
4 050 Kč 4 536 Kč včetně DPH
Skladem

Koncentrovaný zdroj živých probiotik a dalších živin pro účinnou prevenci průjmů a celkově efektivnější odchov telat.

 • zdroj široké škály probiotických rodů
 • podpora zdravého trávicího traktu a posílení obranyschopnosti
 • efektivní prevence průjmů i jejich zaléčení
 • lepší růstové schopnosti a kondice telat při odstavu
 • stimuluje rychlejší rozvoj předžaludků

Trojí efekt (zdraví, rozvoj bachoru, růstové schopnosti) pro maximální profitabilitu odchovu za zcela minimální náklad 2,70 Kč/tele/den.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koncentrovaný zdroj živých probiotik a dalších živin pro účinnou prevenci průjmů a celkově efektivnější odchov telat.

Efektivní profitabilita odchovu telat stojí na dvou základních kamenech – vyvarování se, pokud možno co nejvíce, různým onemocněním a na intenzifikaci růstu a vývoje pomocí lepší konverze krmiva. Během prvních 2 měsíců věku zažívají telata více změn a úprav krmné dávky, než za celý zbytek života. Z prvních pár dní kolostrální výživy přechází na plnotučné mléko či mléčnou krmnou směs. Poté nabízíme telatům stále větší množství granulovaného starteru a k dispozici můžeme přidat kvalitní seno. Co nejšetrněji provedeným a postupným odstavem jalovičky konečně přechází kolem věku dvou měsíců na plně rostlinnou stranu. Detailní pohled do trávicího traktu je ještě mnohem dramatičtější. Každé tele se rodí de-facto jako monogastr s jedním funkčním žaludkem a ostatní části předžaludků jsou zakrnělé. Avšak jejich kompletní rozvoj musí být v podstatě dokončen za pouhých 8-10 týdnů, kdy dominantní funkci přebírá již plně vyvinutý bachor. Tato úžasná přeměna v přežvýkavce se neděje mávnutím kouzelnou hůlkou…

Hlavní podíl na stimulaci rozvoje povrchu předžaludků a zvětšování jejich trávicí plochy (mikroklků) mají především laktáty a butiráty, které jsou produkované také enterokoky (Enterococcus faecium) a dalšími bakteriemi rodu Bacillus (B. subilis, B. licheniformis). V okamžiku dostatečného rozvoje kvality a povrchu předžaludků jsou telata schopna trávit nejen mléko, ale postupně i malé množství starteru, sena a následně objemného rostlinného krmiva. K tomu je potřebná právě aktivita již zmíněných probiotických bakterií a tedy i jejich co nejvyšší koncentrace v trávicím traktu.

Nezastupitelný význam mají probiotika i v rámci prevence onemocnění a nebo rychlejšího zotavení po nemoci. Každé tele, které prodělá průjmové či jiné onemocnění v brzkém věku, bude natrvalo negativně ovlivněno a nikdy nebude moci dosáhnout plného genetického potenciálu. U přidávání koncentrovaných probiotik je prokázán jednoznačný efekt na prevenci vzniku onemocnění. Stejně tak působí i na rychlejší zotavení po prodělané nemoci.

Calf preRD je komplexní směs koncentrovaných probiotik, prebiotik a vitaminů poskládaných specificky pro rychlejší rozvoj bachorových papil, pro co nejefektivnější příjem a konverzi sušiny, ke zlepšení přírůstků a pro omezení (a prevenci) zažívacích potíží telat. Calf preRD obsahuje DFM organismy (přímo krmené mikroby - probiotika) a využívá tak živé bakterie k udržení zdravého prostředí trávicího traktu. Zároveň, pomocí specializovaného proteinu, ochraňuje trávicí soustavu proti patogenům, které přímo způsobují průjmy nebo se podílí na oslabení imunitního systému.

Vlastnosti & benefity:

 • obsahuje koncentrované kolonie živých bakterií (Enterococcus faecium a Bacillus subtilis a Bacillus licheniformis)
 • každodenní krmení probiotik prokazatelně dosahuje rychlejšího vývoje bachorových papil, vyššího příjmu sušiny, větších přírůstků telat a tedy zvýšení profitability celého odchovu telat
 • obsahuje trávicí enzymy a antioxidanty pro podporu imunitního systému
 • extrakty buněčných stěn kvasinek (mannanové oligosacharidy) udržují zdravý trávicí trakt a brání ho proti přemnožení patogenů

Doporučené použití:

 • k podpoře rychlejšího rozvoje předžaludků
 • během celého mléčného odchovu pro lepší intenzitu růstu
 • prevence udržení zdravého trávení
 • osazení trávicího traktu prospěšnými bakteriemi

Určení a dávkování:

Calf preRD je určeno především pro zamíchání do mléka/MKS. Mezi další možnosti patří posyp na starter či přidání do vody.

Prevence průjmů a podpora trávení: Od 2. dne věku do odstavu přidávat na jedno krmení 2 g do mléka na kus (4 g na tele/den).

Rychlejší zotavení z onemocnění: Podávejte probiotika v dávce 2x 4 g (8 g na tele/den) po vyřešení těžších fází průjmů pro obnovení trávení a navození správné střevní mikroflóry.

Balení:

 • 6 kg kbelík s odměrkou

Kompletní nabídkový list - Calf PreRD

 


Doplňkové parametry

Kategorie: Krmné doplňky pro telata
Hmotnost: 6 kg