Bovine BlueLite® pro krávy - koncentrovaný prášek

Kód: 78
Značka: TechMix
750 Kč 840 Kč včetně DPH
Skladem

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

 • chutný prášek určený především do rozmíchání ve vodě - např. napaječky na odchodu z dojírny, do dojících robotů atp.
 • unikátní a patentovaný koncept zacílený na ochlazování krav zevnitř díky intenzivní re-hydrataci
 • zdroj pufrů, elektrolytů, minerálů, energie a niacinu
 • efektivní boj proti negativním vlivům tepelného stresu
 • BlueLite® je jednička pro boj s tepelným stresem v USA

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

Tekutiny jsou hlavní složkou všech živočišných druhů a na celkové tělesné hmotnosti se podílejí u skotu až z 65-70 %. Voda je zcela esenciální živinou pro přežití organizmu a zatímco bez potravy lze přežít delší dobu, absence vody vede k úhynu již během několika dní. Není se čemu divit - je podstatnou součástí všech buněk, tkání, orgánů, veškeré chemické reakce probíhají v tekutém prostředí, je jedním z hlavních nosičů živin v těle. Voda je také hlavním nosičem krve (90 % krevní plazmy), mízy, hormonů, enzymů, sekretů i exkretů. A netřeba ani zmiňovat pro chovatele dojeného skotu tak důležité mléko, které se z 87 % skládá z vody. Další příklady její naprosté nezbytnosti již asi není třeba uvádět. Je tak zcela zásadní, aby měly krávy k dispozici neustále ad-libitum čisté a čerstvé vody. Jedině tak od nich můžeme očekávat poté užitkovost odpovídající jejich genetickému předpokladu. Jsou však období, kdy se krávy nacházejí v dlouho trvajícím stavu dehydratace - především v teplých letních měsících.

V obdobích vysoké zátěže (otelení, tepelný stres, nemoc,...) je první reakcí organismu krav omezení příjmu vody a krmiva, což má za následek okamžité ztráty mléčné produkce. Pokud se celková dehydratace dále prohlubuje, má velice negativní vliv na imunitní systém a reprodukci plemenic. Nejlepší možností prevence rozvoje těchto problémů je zajistit, aby krávy v obdobích zvýšeného stresu neomezily příjem tekutin a sušiny a byly tak stále schopny maximální produkce mléka.

Bovine BlueLite® je zdrojem chutných a pufrovaných elektrolytů - především draslíku, sodíku a hořčíku. V kombinaci s více zdroji energie jako jsou dextróza, sacharóza a fruktóza poskytuje zcela nezbytné živiny pro rehydrataci vyčerpaného organizmu během tepelného stresu. Následkem je stimulace příjmu vody a krmiva, opětovné zavodnění a kontrola rovnováhy tekutin. Zlepšení celkového zdravotního stavu se velice rychle projeví návratem plnohodnotné užitkovosti a lepší plodnosti, která během letních měsíců klesá. Bovine BlueLite® je prostředkem, jak dát plemenicím to nejdůležitější pro překonání stresových podmínek ať při vysokém tepelném stresu či jiných stresových událostí (po otelení, přesuny, zákroky, onemocnění), které jsou vždy spojené s celkovým nedostatkem vody v organizmu. Osmolyt betain zprostředkovává transport živin, minerálů a vody mezi buňkou a mezibuněčným prostorem a udržuje buněčný objem.

Optimální použití je do napaječek, které jsou instalovány na odchod z dojírny. Je prokázáno, že krávy po dojení přijmou 15-20 % veškerého denního objemu vody.

Vlastnosti & benefity:

 • patentovaná formulace pomáhá snižovat negativní následky tepelného stresu
 • chutné a pufrované elektrolyty stimulují hydrataci a udržují správný koloběh tekutin v těle
 • stimuluje rychlý příjem vody a krmiva
 • poskytuje více zdrojů energie pro rychlé zotavení a podporu tvorby mléka
 • dodává nezbytné živiny, minerály a vitamíny během rizikového období
 • podporuje funkci imunitního systému

Doporučené použití:

 • během období vysokého tepelného stresu
 • okamžitě po otelení pro aktivní re-hydrataci organizmu
 • při změnách krmných dávek
 • pro plemenice nemocné nebo po veterinárním zákroku
 • před/po transportu zvířat

Určení a dávkování:

Během period tepelného stresu a nadměrné zátěže - po otelení, veterinárních zákrocích, transportech a přesunech mezi skupinami, při změnách krmné dávky atp.

Podejte v dávce 60 g/ks/den přímo do vody, případně posypem na žlab či zamíchejte do TMR.

Balení:      2,5 kg sáčky 

Kompletní nabídkový list - Bovine BlueLite®

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmné doplňky pro dojnice
Hmotnost: 2.5 kg

Efektivní re-hydratace během tepelného stresu díky BlueLite

Jak pomáhá BlueLite proti tepelnému stresu?

Videoreference z maďarské farmy na BlueLite