Bovine BlueLite® pro telata - koncentrovaný prášek

Kód: 90
Tip
Značka: TechMix
750 Kč 840 Kč včetně DPH
Skladem

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

 • podpora během stresových/zátěžových období (tepelný/chladový stres; onemocnění; transport)
 • chutné a pufrované elektrolyty stimulují hydrataci a udržují správný koloběh tekutin v těle
 • stimuluje rychlý příjem vody a krmiva
 • poskytuje více zdrojů energie, minerálů, antioxidantů a vitaminy pro komplexní podporu během rizikového období
 • podporuje funkci imunitního systému
 • náklad pouze 3 Kč/tele/den

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rehydratace. Zotavení. Profitabilita.

Tekutiny jsou hlavní složkou všech živočišných druhů a na celkové tělesné hmotnosti se podílejí u telat až z 65-70 %. Voda je zcela esenciální živinou pro přežití organizmu a zatímco bez potravy lze přežít delší dobu, absence vody vede k úhynu již během několika dní. Není se čemu divit - je podstatnou součástí všech buněk, tkání, orgánů, veškeré chemické reakce probíhají v tekutém prostředí, je jedním z hlavních nosičů živin v těle. Voda je také hlavním nosičem krve (90 % krevní plazmy), mízy, hormonů, enzymů, sekretů i exkretů. Nejen u dospělých krav, ale i u telat je velice důležité, aby měla k dispozici neustále ad-libitum čisté, čerstvé vody. Narozdíl od krav samozřejmě nejsou telata zatížena mléčnou užitkovostí, což však ale neznamená, že není pro-aktivní podpora příjmu tekutin u této nejcennější kategorie zvířat na farmě ve specifických obdobích potřeba. Pro intenzivní růst a vývoj je správná hydratace zcela nezbytná.

V obdobích zvýšeného stresu či zátěže (přechod z mleziva na mléko/MKS; tepelný či chladový stres; riziková období průjmů a respiračních potíží; po transportech) je první reakcí telat obvykle omezení příjmu mléka a starteru. Pokud se celková dehydratace dále prohlubuje, má také velice negativní vliv na imunitní systém.

Bovine BlueLite® je zdrojem chutných a pufrovaných elektrolytů - především draslíku, sodíku a hořčíku. V kombinaci s více zdroji energie jako jsou dextróza, sacharóza a fruktóza poskytuje zcela nezbytné živiny pro rehydrataci organizmu telat v obobích, kdy je jejich růst či zdraví ohroženo. Následkem je stimulace příjmu vody a krmiva, opětovné zavodnění a kontrola rovnováhy tekutin. BlueLite® je prostředkem, jak dát telatům to nejdůležitější pro překonání stresových podmínek ať při vysokém tepelném/chladovém stresu či jiných stresových událostí, které jsou vždy spojené s celkovým nedostatkem vody v organizmu.

Především během tepelného stresu telata sice omezují pití mléka, ale na druhou stranu mají tendenci většího pití vody. BlueLite® se telatům přidává přímo do vody, zvyšuje její chutnost a příjem. 

Vlastnosti & benefity:

 • podpora během stresových/zátěžových období (tepelný/chladový stres; onemocnění; transport)
 • chutné a pufrované elektrolyty stimulují hydrataci a udržují správný koloběh tekutin v těle
 • stimuluje rychlý příjem vody a krmiva
 • poskytuje více zdrojů energie, minerálů, antioxidantů a vitaminy pro komplexní podporu během rizikového období
 • podporuje funkci imunitního systému
 • náklad pouze 3 Kč/tele/den

Doporučené použití:

 • během období vysokého tepelného či chladového stresu
 • při přechodu z mleziva na mléko/MKS
 • v periodách zvýšeného výskytu průjmových i respiračních onemocnění
 • při průjmových onemocněních jako dodatečná podpora příjmu vody (neslouží ovšem sám od sebe jako plnohodnotný orální elektrolyt pro léčbu průjmů!)
 • před/po transportu zvířat
 • po veterinárních a zootechnických zákrocích
 • během odstavu telat od mléka, který je vždy spojen s vysokým stresem

Jak efektivně zařadit BlueLite® do krmného protokolu:

Telatům je nutné vodu v průběhu dne pravidelně obměňovat, aby byla čistá a čerstvá. Z toho důvodu je důležité správně zvolit nejvhodnější zařazení BlueLite prášku do krmného protokolu, aby se produkt zbytečně nevyléval při výměně vody.

Chovy krmící mlékem 2x denně: Doporučeno rozdělit denní dávku na 5 g mezi krmeními mlékem a poté znovu 5 g přes noc.

Chovy krmící mlékem 3x a více denně: Doporučeno podat celých 10 g do vody přes noc, jelikož telata nemají přes den větší potřebu pít vodu, pokud dostávají dostatečné množství mléka. Nejdelší interval mezi krmeními je obvykle mezi večerním a ranním krmením - právě zde bude spotřeba vody největší a tedy i maximálně efektivní využití produktu.

Určení a dávkování:

V obdobích zvýšeného stresu či zátěže - tepelný/chladový stres, změny a úpravy krmení, odstav od mléka, přesuny, transporty a veterinárně-zootechnické zákroky. 
 
Podejte v dávce 10 g/tele/den přímo do vody. Mezi další možnosti podání se nabízí posyp na stater či rozmíchání přímo v mléce/MKS.

Balení:      2,5 kg sáčky 

Kompletní nabídkový list - Bovine BlueLite®

 


 REFERENCE CHOVATELŮ: