YMCP Vitall

Kód: 58
Tip
Značka: TechMix
3 000 Kč 3 450 Kč včetně DPH
Skladem

Unikátní bolus pro otelené krávy s vápníkem a živými kvasinkami

 • Jediný bolus s potvrzeným přímým efektem na příjem krmiva, užitkovost i hypokalcémii
 • Patentovaná technologie - žádný jiný "vápníkový" bolus na světě neobsahuje živé kvasinky
 • Jednoduché a rychlé podání pomocí nerezového aplikátoru
 • Forma šumivého bolusu zaručuje co nejrychlejší rozpuštění v bachoru
 • Zdroj vápníku, draslíku, hořčíku, niacinu, vitaminu E a živých kvasinek Levucell SC

Tou stále nejlepší volbou pro plnohodnotnou podporu krav po otelení je použití velkoobjemového drenče (Fresh Cow YMCP). Mnoho chovů ovšem z celé řady důvodů nemůže drenčovat vůbec či pouze v omezené míře. Jednoduchou a rychlou alternativou je podání bolusu. YMCP Vitall je jediný bolus na světě, který mimo řešení vápníku má i přímý stimulační efekt na nastartování bachoru a podporu příjmu krmiva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Unikátní bolus pro otelené krávy s vápníkem a živými kvasinkami

Během otelení ztrácí dojnice velkou porci nepostradatelných živin, které potřebuje k překonání porodu, případných poporodních problémů, ale také pro zajištění mléčné produkce. Obrovská zátěž, v důsledku rychle rostoucí produkce mléka, je o to více prohloubena výrazným omezením příjem tekutin a krmiva okolo porodu. S drastickou proměnou fungování metabolizmu se vysokoprodukční dojnice musí vypořádat vlastními silami a ne každá to bohužel zvládne. Roste riziko prohloubení ketózy, steatózy, mléčné horečky a dalších metabolických problémů. Nejnovější klinické poznatky dokládají, že až 70 % vysokoužitkových dojnic má subklinickou (skrytou) formu hypokalcémie, která negativně působí na funkci trávicí, svalové i imunitní soustavy. Optimální prevence je podávání co nejkvalitnějších poporodních nápojů, které jsou komplexní kombinací tekutin a živin. Celá řada chovatelů ovšem z praktických důvodů nemůže porodní nápoje/drenče podávat. Hledají jednoduché a rychlé řešení, kterými jsou nejčastěji bolusy/500 ml lahve.

YMCP Vitall je unikátní bolus na trhu, jelikož jako jediný obsahuje živé kvasinky. Oproti ostatním bolusům či 500 ml nápojům tak navíc zajišťuje ještě okamžité nastartování bachorového trávení, které je klíčem k prevenci metabolických onemocnění způsobených drastickým nedostatkem energie okamžitě po otelení. Zdroj živých kvasinek, hořčíku, vápníku, draslíku, niacinu a dalších esenciálních živin potřebných k usnadnění bezproblémového poporodního období a co nejlepšího přechodu do vysoké laktace. Okamžitě dostupný vápník pomáhá dojnicím vyrovnat se s riziky hypokalcémie. Vysokoužitkové dojnice vyžadují okamžitě po otelení ale mnohem více, než pouze energii a vápník, na kterých je postavena naprostá většina jiných bolusů či nápojů. YMCP Vitall je nejlepší volbou pro ty, kteří se spokojí pouze s tím nejlepším. Produkt je také nabízen ve formě velkoobjemového nápoje/drenče Fresh Cow YMCP.

Hlavní přínosy:

 • 30 miliard živých kvasinek Saccharomyces Cerevisiae pro okamžité nastartování trávení v bachoru, aktivní stimulaci příjmu sušiny a lepší konverzi živin
 • fermentační extrakty Aspergillus Oryzae aktivně blokují navázání patogenů na stěnu mikroklků a podporují rozvoj dalších bakterií trávících vlákninu, která je hlavním zdrojem energie
 • 44 g vápníku ve 2 různých zdrojích (CaCl a CaCO3) okamžitě zvyšuje dostupný vápník v krvi
 • hořčík je nezbytný pro lepší absorpci a využitelnost vápníku a funkci svalové a nervové soustavy
 • draslík má za úkol správnou funkci energetického metabolizmu a podporuje příjem tekutin
 • niacin ochraňuje játra a slouží k prevenci ketózy
 • zdroj rychlé energie a vitaminu E

Doporučené použití:

 • podpora krav okamžitě po otelení
 • efektivní prevence hypokalcémie (mléčné horečky)
 • skvělá alternativa v případě nočních porodů, kdy není možní podat nápoj
 • doplnění hlavních minerálů
 • okamžité nastartování bachorového trávení

Určení a dávkování:

Do YMCP Vitall aplikátoru vložte OBA bolusy (2 bolusy = 1 dávka). Aplikátor zaveďte krávě jemně do tlamy za jazyk, nechte krávu bolusy spolknout a poté aplikátor vyjměte. Zkontrolujte pro jistotu, že došlo k aplikaci obou bolusů a že kráva bolusy nevyplivla. Neustálý přístup k čerstvé a čisté vodě je doporučen.

Okamžitě po otelení:

Podat jednu dávku (=2 bolusy) co nejdříve po otelení. Rizikovým či problémovým kravám doporučeno podat další dávku 12-24 hodin po první aplikaci.

Po veterinárním zákroku, ošetření nebo použití ATB pro rychlé nastartování bachoru a trávení.

Balení:      1 box = 24 bolusů zabaleno ve 12ti dávkách (1 dávka = dvoj-bolus 220 g)

Aplikátor typu V-Grip s rukovětí:    950 Kč + DPH

 

Kompletní nabídkový list - YMCP Vitall


Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky pro dojnice
Hmotnost: 2.64 kg

Bolus YMCP Vitall jako komplexní podpora krav po otelení

YMCP Vitall - jediný vápníkový bolus s živými kvasinkami