Vitall®

Kód: 58
Značka: TechMix
3 000 Kč 3 360 Kč včetně DPH
Skladem

Šumivý dvoj-bolus pro krávy po otelení obsahující živé kvasinky, více zdrojů energie a další důležité živiny.

 • jediný bolus s potvrzeným přímým efektem na příjem krmiva, užitkovost i hypokalcémii
 • patentovaná technologie - žádný jiný "vápníkový" bolus na světě neobsahuje živé kvasinky
 • jednoduché a rychlé podání pomocí nerezového aplikátoru
 • forma šumivého bolusu zaručuje co nejrychlejší rozpuštění v bachoru
 • zdroj vápníku, draslíku, hořčíku, niacinu, vitaminu E
 • v každé dávce je 30,8 mld CFU živých kvasinek Levucell SC Titan (nejprověřenější živá kvasinka na trhu s vyšší odolností proti degradaci v bachoru)

Tou stále nejlepší volbou pro plnohodnotnou podporu krav po otelení je použití velkoobjemového drenče (Fresh Cow YMCP®). Mnoho chovů ovšem z celé řady důvodů nemůže drenčovat vůbec či pouze v omezené míře. Jednoduchou a rychlou alternativou je podání bolusu. Vitall® je jediný bolus na světě, který mimo řešení vápníku má i přímý stimulační efekt na nastartování bachoru a podporu příjmu krmiva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šumivý dvoj-bolus pro krávy po otelení obsahující živé kvasinky, více zdrojů energie a další důležité živiny.

Během otelení ztrácí dojnice velkou porci nepostradatelných živin, které potřebuje k překonání porodu, případných poporodních problémů, ale také pro zajištění mléčné produkce. Obrovská zátěž, v důsledku rychle rostoucí produkce mléka, je o to více prohloubena výrazným omezením příjem tekutin a krmiva okolo porodu. S drastickou proměnou fungování metabolizmu se vysokoprodukční dojnice musí vypořádat vlastními silami a ne každá to bohužel zvládne. Roste riziko prohloubení ketózy, steatózy, mléčné horečky a dalších metabolických problémů. Nejnovější klinické poznatky dokládají, že až 70 % vysokoužitkových dojnic má subklinickou (skrytou) formu hypokalcémie, která negativně působí na funkci trávicí, svalové i imunitní soustavy. Optimální prevence je podávání co nejkvalitnějších poporodních nápojů, které jsou komplexní kombinací tekutin a živin. Celá řada chovatelů ovšem z praktických důvodů nemůže porodní nápoje/drenče podávat. Hledají jednoduché a rychlé řešení, kterými jsou nejčastěji bolusy/500 ml lahve.

Vitall® je unikátní bolus na trhu, jelikož jako jediný obsahuje živé kvasinky. Oproti ostatním bolusům či 500 ml nápojům tak navíc zajišťuje ještě okamžité nastartování bachorového trávení, které je klíčem k prevenci metabolických onemocnění způsobených drastickým nedostatkem energie okamžitě po otelení. Zdroj živých kvasinek, hořčíku, vápníku, draslíku, niacinu a dalších esenciálních živin potřebných k usnadnění bezproblémového poporodního období a co nejlepšího přechodu do vysoké laktace. Okamžitě dostupný vápník pomáhá dojnicím vyrovnat se s riziky hypokalcémie. Vysokoužitkové dojnice vyžadují okamžitě po otelení ale mnohem více, než pouze energii a vápník, na kterých je postavena naprostá většina jiných bolusů či nápojů. Vitall® je nejlepší volbou pro ty, kteří se spokojí pouze s tím nejlepším. Produkt je také nabízen ve formě velkoobjemového nápoje/drenče Fresh Cow YMCP®.

Vlastnosti & benefity:

 • 30 miliard živých kvasinek Saccharomyces Cerevisiae pro okamžité nastartování trávení v bachoru, aktivní stimulaci příjmu sušiny a lepší konverzi živin (Levucell SC Titan -nejprověřenější živá kvasinka na trhu s vyšší odolností proti degradaci v bachoru)
 • fermentační extrakty Aspergillus Oryzae aktivně blokují navázání patogenů na stěnu mikroklků a podporují rozvoj dalších bakterií trávících vlákninu, která je hlavním zdrojem energie
 • 44 g vápníku ve 2 různých zdrojích (CaCl a CaCO3) okamžitě zvyšuje dostupný vápník v krvi
 • hořčík je nezbytný pro lepší absorpci a využitelnost vápníku a funkci svalové a nervové soustavy
 • draslík má za úkol správnou funkci energetického metabolizmu a podporuje příjem tekutin
 • niacin ochraňuje játra a slouží k prevenci ketózy
 • zdroj rychlé energie a vitaminu E

Doporučené použití:

 • podpora krav okamžitě po otelení
 • efektivní prevence hypokalcémie (mléčné horečky)
 • skvělá alternativa v případě nočních porodů, kdy není možní podat nápoj
 • doplnění hlavních minerálů
 • okamžité nastartování bachorového trávení

Určení a dávkování:

Do Vitall® aplikátoru vložte oba bolusy (2 bolusy = 1 dávka). Aplikátor zaveďte krávě jemně do tlamy za jazyk, nechte krávu bolusy spolknout a poté aplikátor vyjměte. Zkontrolujte pro jistotu, že došlo k aplikaci obou bolusů a že kráva bolusy nevyplivla. Neustálý přístup k čerstvé a čisté vodě je doporučen.

Okamžitě po otelení: Podat jednu dávku (=2 bolusy) co nejdříve po otelení. Rizikovým či problémovým kravám doporučeno podat další dávku 12-24 hodin po první aplikaci.

Po veterinárním zákroku, ošetření nebo použití ATB pro rychlé nastartování bachoru a trávení.

Balení:     

 • 1 box = 12 dvoj-bolusů zabalených v jednorázových sáčcích (1 dávka = dvoj-bolus)

Aplikátor dvoj-bolusů Vitall®: 900 Kč + DPH

Kompletní nabídkový list - Vitall®

 


REFERENCE CHOVATELŮ:

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmné doplňky pro dojnice
Hmotnost: 2.64 kg

Bolus YMCP Vitall jako komplexní podpora krav po otelení

YMCP Vitall - jediný vápníkový bolus s živými kvasinkami

YMCP Vitall - reference chovatele (Anderstrup Holstein, Dánsko)